mängud

vaike

Nenex on algupärane sportmäng, milles kolm mängijat peavad üksteisega konkureerides pehmendatud kurikate abil ruudukujulise kiletüki ehk nenexi oma väravasse toimetama. Mängu teeb eriliseks asjaolu, et mida lähemale üks mängijaist nenexi oma väravale viib, seda suuremad šansid on ka vastasmängijail, kuna kolm väravat asuvad trapetsikujulise väljaku samas küljes. Mäng sündis 2006. aastal Sakus ja praegu tegeleb neneximängu harrastamisega väike huvigrupp Tallinnas. FB

20141005_122741 20140921_123738


Õgmu Kuningriik

Õgmu Kuningriik ehk võiduelamine. Üks saar, kolm võistkonda, kolm päeva kolmes linnas. Õgmu kuningriigi Ajutine Valitsus kuulutab välja Õgmlandia rahva uue juhi valimised. Selleks kutsutakse saarele kaksteist kõige vapramat ja osavamat kodanikku, et selgitada neist erinevate proovilepanekute abil kõige väärilisem.

Õgmu Kuningriik toimus suvedel 2012, 2013, 2014, 2018.

imgp0045 pitsatimgp9876


vaike-logo
12 kuningat on 2015. aasta suvel Õgmu saarel loodud seltskondlik strateegiamäng.

12 mängijat jagunevad nelja seisusesse: talupojad, mõisnikud, vaimulikud ja senaatorid. Senaatorite hulka kuulub ka kuningas. Iga mängija tõuseb või langeb mängu jooksul seisuste vahel, kasutades oma eesmärkide saavutamiseks raha, loitse ja kokkuleppeid teiste mängijatega. Mängijad kohtuvad regulaarsetel istungitel, mida juhatab kuningas. Iga mängija eesmärk on lõpetada viimane istung kuningana. Istungiteväline aeg on mängijatevaheliseks suhtlemiseks, kokkulepete sõlmimiseks ja tehingute läbiviimiseks. 12 kuningat on oma mängijate nägu. Reeglid loovad vaid fiktiivse ühiskonna, mille sees toimida ning igaühe edu või ebaedu sõltub koostöö- ja tüssamisoskusest.

avamang

facebook              reeglid